Skip to content
Strona główna » Kampinoski Park Narodowy Atrakcje » Kampinoski Park Narodowy Ścieżki

Kampinoski Park Narodowy Ścieżki

Kampinoski Park Narodowy to doskonałe miejsce dla miłośników pieszych wędrówek i turystyki rowerowej. W parku znajduje się wiele dobrze oznakowanych ścieżek pieszych i rowerowych, które prowadzą przez piękne krajobrazy i ciekawe miejsca w parku.

Informacje o szlakach KPN

Na terenie parku istnieje wiele tras o różnym stopniu trudności i długości. Znajdujące się w miejscu Kampinoski Park Narodowy ścieżki wyróżnia najpopularniejsza z nich, jaką jest tak zwany czerwony szlak turystyczny. Warto pamiętać, że Kampinoski Park Narodowy to obszar chroniony, dlatego też należy przestrzegać pewnych zasad podczas korzystania z jego ścieżek. Należy poruszać się tylko wyznaczonymi trasami i zachowywać czystość, nie zostawiając po sobie śmieci. W parku obowiązuje również zakaz wjazdu samochodami oraz jazdy na motocyklach i quadach.

Puszcza Kampinoska szlaki piesze

Puszcza Kampinoska to wspaniałe miejsce dla miłośników pieszych wędrówek. Na terenie puszczy znajduje się wiele dobrze oznakowanych szlaków pieszych, które umożliwiają poznanie różnorodnej przyrody tego regionu i podziwianie malowniczych krajobrazów. 

Turyści chętnie przemierzają piesze szlaki Puszczy Kampinoskiej ze względu na unikalną przyrodę i piękne krajobrazy, które oferuje ten obszar. Puszcza Kampinoska to jedno z największych i najpiękniejszych lasów w Polsce, który zachwyca swoją różnorodnością roślin i zwierząt.  

Wędrówka po szlakach pieszych Puszczy Kampinoskiej to doskonała forma aktywnego wypoczynku, która pozwala na oderwanie się od codzienności i bliski kontakt z naturą. Szlaki piesze są dobrze oznakowane i różnią się poziomem trudności, co umożliwia wybór trasy odpowiedniej dla indywidualnych potrzeb i umiejętności.

Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej

Głównym szlakiem Puszczy Kampinoskiej jest szlak czerwony. Na jego trasie znajdują się liczne atrakcje, do których należy między innymi wczesnośredniowieczne grodzisko książąt mazowieckich w rezerwacie Zamczysko oraz kilkusetletni Dąb Profesora Kobendzy. Należy wiedzieć, że wędrówka tym szlakiem kończy się w gminie Brochów i przebiega przy kościele obronnym w Brochowie oraz przy dworze w Tułowicach. Ze względu na sporą ilość  szlaków łącznikowych, jego przebycie turyści mogą podzielić na kilka etapów. 

Inne serwisy